Ми у facebook
  Ми в YouTube
 Гаряча лінія (03548) 2-14-16

 Повідомлення
Sl

 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 пл.Ринок 1, м. Бережани, Тернопільська область, 47501  mrada@ber.te.ua

Зустріч по питанні реабілітаційного відділення для дітей з особливими потребами

      6 березня 2017 року відбулася робоча зустріч за участю представників Бережанської міської ради (міського голови Музичка В.Я., заступника міського голови Захарків О.М., начальника служби у справах дітей, надання соціальної допомоги сім’ям з дітьми та молоді Максимчак О.В., інспектора шкіл, провідного спеціаліста відділу відділу освіти, молоді та спорту Юськів У.Я.), в.о. головного лікаря комунальної установи тернопільської обласної ради «Бережанський обласний комунальний дитячий гастроентерологічний санаторій» Лужній Н.М., районного педіатра Цапок І.В. та батьків дітей з особливими потребами. 


     Під час зустрічі було обговорено питання щодо можливого створення на базі Бережанського обласного комунального дитячого гастроентерологічного санаторію реабілітаційного відділення для дітей з особливими потребами.
       Варто зауважити, що створення такого реабілітаційного відділення є надзвичайно важливим кроком, адже у 2016 році в Бережанському районі загальна кількість дітей-інвалідів становила 158 осіб (первинних – 11). На 10 тис. дитячого населення цей показник становить 219 осіб. 
      На Бережанщині нараховується 192 дітей, яким встановлено діагноз сколіоз, а також 274 дитини, які мають ознаки порушення постави. За результатами медичного огляду, у 2016 році в нашому краї медики визначили 210 дітей дошкільного віку з дефектами мови.
     Зазначені вище категорії дітей, потребують особливої уваги як зі сторони батьків, так і держави, зокрема забезпечення ефективного доступу до послуг у галузі освіти, професійної підготовки, медичного обслуговування, відновлення здоров’я, підготовки до трудової діяльності та доступу до засобів відпочинку.
      Зараз у КУТОР «Бережанський обласний комунальний дитячий гастроентерологічний санаторій», який діє на території Бережанської міської ради, є 50 ліжко-місць. У цьому лікувальному закладі надаються гастроенторологічні, ендокринологічні, нефрологічні послуги, організовано лікування захворювань верхніх дихальних шляхів. Площа санаторію – 3 га, з них 1,5 га – корпуси, харчоблок, школа, лабораторія, канцелярія, інша половина площі – сквер, спортивні та ігрові майданчики, куточки відпочинку тощо. 
     Реабілітаційний центр на базі КУТОР «Бережанський обласний комунальний дитячий гастроентерологічний санаторій» зможе цілком задовольнити потреби дітей з особливими потребами як з Бережанщини так і сусідніх районів (Підгаєцький, Зборівський, Козівський, Монастириський та ін.), надавши їм якісні навчальні та оздоровчі послуги, стати засобом боротьби з дискримінаційними поглядами, створити сприятливу атмосферу в громаді.

Нові публікації

Адреса і контакти

пл.Ринок 1, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

Факс: (03548) 2-14-37

kg

Захисникам

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА