Гаряча лінія (03548) 2-14-16
Sl

 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА 

 пл.Ринок 1, м. Бережани, Тернопільська область, 47501  mrada@ber.te.ua

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

       Держава надає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин шляхом добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Особи, які не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, можуть набути пенсійних прав нарівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов’язковою, шляхом самостійної сплати страхових внесків.

      Для цього потрібно звернутися до органу Державної фіскальної служби та подати заяву на укладення договору про добровільну участь і таким чином забезпечити собі наявність необхідного для призначення пенсії страхового стажу.

      Право на добровільну участь мають: особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України; студенти, яким після 1 січня 2004 року навчання не зараховується до страхового стажу, але які не хочуть втрачати ці роки; безробітні, які і не працюють, і не перебувають на обліку у Центрі зайнятості тощо.

       Договір може бути укладений на строк не менше одного року, яким може бути передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню . При цьому, сума сплаченого єдиного внеску за кожний місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок , встановлений на дату укладення договору.( 22% від мінімальної заробітної плати ).

        Увага: з особами, які застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, договори про добровільну участь не укладаються!

          Шановні громадяни! Не будьте байдужі до себе, подбайте про майбутню пенсію!

 

 

Захисникам

Адреса і контакти

kg


  Адреса: пл.Ринок 1, м. Бережани,
Тернопільська область, 47501

Телефон: (03548) 2-14-46

  Факс: (03548) 2-14-37

E-mail: mrada@ber.te.ua


Календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання 

БЕРЕЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА